1% podatku

Szanowni Rodzice, sympatycy przedszkola oraz wszystkie

osoby o otwartych sercach

Przedszkole należy do Stowarzyszenia "RAZEM NA SZYBIKU",
    które umożliwia przekazywanie  1% z Państwa podatków
    na rzecz dzieci z naszego przedszkola.

Cel szczegółowy - EDUKACJA  Publiczne Przedszkole nr 2
    w Wodzisławiu Śląskim.

W imieniu dzieci serdecznie dziękujemy za każdą przekazaną kwotę.

OGŁOSZENIA GRUPOWE

Dzień dobry!
    Drodzy Rodzice,
    Obecnie przygotowujemy się do występów z okazji Dnia Mamy i Taty. Niestety z powodu pandemii nie możemy Państwa zaprosić do naszego przedszkola. W związku z powyższym występ dzieci zostanie nagrany, a film z pewnością ukaże się na święto mamy (26.05).
    Występy dzieci będą nagrywane w czwartek (20.05), dlatego do tego dnia proszę o przyniesienie potrzebnych strojów:
    • chłopcy: ciemne spodnie (jeśli ktoś ma mogą być materiałowe - eleganckie) białe koszule
    • dziewczynki: białe rajstopy, białe koszule, sandały
    Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!

DRODZY RODZICE CHMUREK,

PROSIMY O PRZYNIESIENIE NA PONIEDZIAŁEJ TJ. 23.11.2020

ROLKI PO RĘCZNIKU KUCHENNYM.

DZIĘKUJEMY!

Drodzy Rodzice "Chmurek"

Prosimy o przyniesienie na poniedziałek 16.11 zdjęć dzieci z okresu niemowlęctwa i wczesnego dziecińska.

Dziękujemy!

Drodzy Rodzice „Chmurek”

W związku z omawianą tematyką zajęć uprzejmie prosimy

o przyniesienie na poniedziałek 5.10.2020r. dowolnych owoców i warzyw.

DZIĘKUJEMY!

Uwaga!

Kilka ważnych informacji dla dzieci z grupy „Chmurek”

Rok szkolny dla przedszkolaków rozpoczyna się dnia 1.09.2020 r. (wtorek) w godzinach zadeklarowanych w umowie. Rodzic nie wchodzi z dzieckiem do przedszkola (wyjątek dotyczy dzieci, które po raz pierwszy będą uczęszczały do naszej placówki).

Zwracamy się z prośbą o zaopatrzenie dzieci w:

- kapcie (najlepiej na rzepy lub zatrzaski)

- dodatkową odzież na przebranie, czapkę lub chustę na słoneczne dni (woreczek z rzeczami zostaje w szatni)

- strój gimnastyczny (biała koszulka, spodenki)

W związku z sytuacją epidemiologiczną rezygnujemy z mycia zębów. O wszelkich zmianach zostaną Państwo poinformowani (wtedy prosimy zaopatrzyć dziecko w podpisaną szczoteczkę do zębów i pastę). Ponadto dzieci nie mogą przynosić do przedszkola swoich zabawek z domu (jeśli sytuacja się zmieni w każdy piątek będzie możliwość przyniesienia swojej zabawki).

Podczas zebrania, które odbyło się 26 sierpnia rodzice zdecydowali o wyborze pakietu dla sześciolatków „Dzieciaki w akcji”. Koszt pakietu to 118 zł. Odliczone pieniądze prosimy dostarczyć w podpisanych kopertach.

Konsultacje będą odbywać się w każdy ostatni czwartek miesiąca w godzinach 14:30 – 15:00. Prosimy o korzystanie z tej formy współpracy. Istnieje możliwość umówienia się w innym dogodnym dla Państwa terminie. Najbliższe konsultacje odbędą się 24 września.

Język angielski będzie odbywać się 2 razy w tygodniu tj. w środy i piątki w godzinach 12:00-12:30.

W roku szkolnym 2020/2021 w grupie „Chmurek” realizowany będzie program ułatwiający naukę czytania „Zabawy literkami”, a także będą odbywać się dodatkowe zajęcia z nauki kodowania dla chętnych dzieci – wtorki od 14:10 do 14:40 (elementy kodowania będą prowadzone również podczas zajęć np. matematycznych).

W naszej grupie będą prowadzone dodatkowe zajęcia szachowe dla całej grupy we wtorki od 12:00 do 12:30 oraz zajęcia z religii (o godzinach poinformujemy na początku września).

We wrześniu i październiku zostanie przeprowadzona wstępna diagnoza gotowości szkolnej dziecka. O jej wynikach zostaną Państwo poinformowani podczas indywidualnych spotkań.

OGŁOSZENIE GRUPA CHMURKI

Dnia 25.06.2020 (czwartek) w godzinach od 14:00-16:00 w przedszkolu dzieci z grupy CHMUREK (starszaki) mogą odbierać dyplomy ukończenia przedszkola i pamiątkowe książeczki.

Prosimy o zachowanie wszystkic śrdków ostrożności.

Zapraszamy serdecznie! Czekamy na Was ;)

Pani Kasia i Pani Dorotka ;)

Drodzy Rodzice

Dnia 28.10.2019 r. dzieci z grupy "Chmurek" wyjeżdżają na zajęcia do Wodzisławskiego Centrum Nauki i Techniki. Zajęcia trwają od 8:45 - 10:45.

Przejazd autobusem komunikacji miejskiej o godz. 8:15.

Śniadanie w tym dniu będzie o 7:30.

Gratulacje dla

Patrycji Czajki

za zdobycie wyróżnienia w konkursie recytatorskim "Wodzisławski rym,cym,cym",organizowanym przez MiPBP z okazji 90 rocznicy urodzin Wandy Chotomskiej.

Konsultacje indywidualne dla rodziców

odbywać się będą w każdą ostatnią

środę miesiąca

od godz. 15:00 do 15:30